Tühi kott ei seisa püsti

Oktoobri alguses alustas Kunda Ühisgümnaasiumi kodunduse klassis minu juhendamisel 4.-6. klassi huvilistele kokandusring. Kokkamas käin koos jaanuaris sündinud pisitütrega, kes siiani on kannatlik olnud ja rahulikult kõhukotis ilma uudistab. Õpilased on meid kodunduse klassis toredasti omaks võtnud ja mõnus on sellises hästi varustatud klassis toimetada. Ning et vahendid oleks kokkamiseks olemas, toetab tegevust Viru-Nigula Vallavalitsus. Osalevad noored on olnud asjalikud ja osavõtlikud ja mind nii mitmelgi korral oma oskustega üllatanud. Kokata on põnev! Mõni osaleja on palunud kohapeal valmistatud toitude retsepte, seepärast see kirjatükk siin.

Esimesel korral olin oma plaanides väga agar ning mõtlesin jagada osalevad noored (maksimaalselt 20 noort) nelja gruppi ning valmis saada 4 erinevat rooga. Päriselt tuli ikka poenimekirja ette valmistades mõistus pähe ja võtsin plaani kaks erinevat rooga. Noori oli just parajasti niipalju, et kokku sai 3 gruppi, kus valmistati täidetud suvikõrvitsaid ning õunapomme. Et veidi põnevam oleks ja et selgitada olukorda, kus poest ei pruugi alati saada täpselt seda, mis retseptis ette nähtud, sai ühe laua ülesandeks teha täidetud suvikõrvitsa retsepti järgi täidetud paprikaid. Ja retseptide lugemise eel rääkisime hooajalistest toitudest ja sellest, et miks neid eelistada võiks. Tore oli näha, et täidetud paprika ja enamus suvikõrvitsast maitses noortele hästi ja õunapommid said viimseni otsa. Mina sain juhendajana indu edasi tegutseda.

Teisel kohtumisel valmistasime porgandi-hakklihakotlette, kaht erinevat porgandisalatit (porgandisalat ja Ameerika porgandisalat) ning Prantsuse õunakooki. Taaskord olid toorainetena luubi all hooajalised köögi- ja puuvili ning kooli keskkonda mittesobiva tooraine jätsin retseptist välja. Kui kotletid ja kook olid vaieldamatud lemmikud, siis salatisöömine läks vaevaliselt. Proovime siis järgmine kord paremini!

21. oktoobri kokandusringis jätkasime uudistamist kohalikus köögiviljaaias ning retseptidest olid kaasas kartulipannkookide, punapeedisalati ja kakaoglasuuriga porgandikoogi valmistamise õpetused. Sel korral nägime lähedalt vanasõna „Kümme kokka kõrvetavad pudru põhja”, sest kakaoglasuuri sai segatud hoopiski taignasse mõeldud sooda. Glasuuri maitse ei olnud enam üldse mitte kakaone ja nii mõnigi noor sai teada, milline on sooda maitse. Kook maitses õnneks ka ilma glasuurita hästi!

Peale vaheaga saime kokku taaskord esmaspäeval ja seegi kord ei tahtnud ma loobuda salatite meelepäraseks muutmisest. Kavas oli varsselleri salati, Hasselbachi kartulid ja rullbiskviit. Kuna noori oli sel korral vähem osalemas, lükkasime kartulite küpsetamise edasi ja andsin lootust, et ehk proovime ükskord kodusel viisil valmistatud kartulikrõpsegi. Noortele plaan sobis ja sobis seegi, kui tegin ettepaneku eelmisel korral nässu läinud kakaoglasuuri uuel proovimisel. Seekord polnud soodat kaasas ja glasuur sai õige mekiga ning passis rullbiskviidile vaatamata selle jäigast tekstuurist. Rullbiskviit tuli siiski paremini välja kui minu esimene isiklik sellealane katsetus aastaid tagasi, kui rulli ma seda biskviiti kohe kuidagi keerata ei suutnud. Kokandusringi rullbiskviit oli maasikamoosiga rullis ja sai salativalmistamise seltskonna kokalt 10 punkti!

Uuel nädalal, 11. novembril teeb kokandusring väikese pausi, et 18. novembril kell 13.50-15.30 taas head-paremat vaaritada. Teistele aga mõnusat retseptide katsetamist ja julgust proovida uut! Kellel häid mõtteid ja ettepanekuid kokandusringile on, siis võib mulle julgelt kirjutada katrehaasma@gmail.com.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: